Akademia Techniczno-Humanistyczna

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2
centrala telefoniczna:
tel. +48 33 8279349 lub 350
fax: +48 33 8279355
Regon: 072728961
NIP: 547-194-37-84
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Identyfikator:
ATH_Bielsko_Bialakonto bieżące:
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
(skrót handlowy
Bank Pekao S.A.)
02 12404142 11110000 48278261

Inne konta:
Studia Podyplomowe
21 12404142 11110010 54573476
Kursy
66 12404142 11110010 54573636
Konferencje
73 12404142 11110010 54572831

info.ath.bielsko.pl
Portal informacyjny Akademii Techniczno-Humanistycznej
w Bielsku-Białej
redaktor naczelny:
Małgorzata Skrzypek
tel. 33 8279372
mskrzypek@ath.bielsko.pl

Jedyna publiczna akademicka uczelnia na Podbeskidziu

WBMiI - mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka, informatyka
WIMBiŚ - inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, budownictwo, ochrona środowiska, włókiennictwo
WZiT - zarządzanie, transport, socjologia, analityka i komunikacja w biznesie
WHS - filologia polska, filologia słowiańska, filologia angielska, filologia hiszpańska, pedagogika
WNoZ - pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne

W dniu 15 maja 2017 roku na akwenie Jeziora Łąka koło Pszczyny odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w Żeglarstwie. W zawodach startowali reprezentanci Naszego klubu zajmując wysokie 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Przypomnijmy, że od momentu debiutu w zawodach tego cyklu w 2011 roku reprezentanci sekcji żeglarskiej zawsze zajmują miejsce na podium. W zmaganiach, które odbyły się nad Jeziorem Łąka wystartowała rekordowa ilość załóg w ramach zawodów akademickich na Śląsku - do rywalizacji przystąpiło 16 załóg.

Zawody były podzielone na dwie grupy eliminacyjne, a do finałowych wyścigów przechodziło 5 najlepszych załóg. W pierwszej grupie rywalizowały dwie nasze załogi. Załoga Mateusza Byrskiego zajęła w eliminacjach 4. miejsce i awansowała do wyścigów finałowych, natomiast załoga Aleksandry Gruszki zajęła 7. miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. W drugiej grupie, która była bardzo mocno obsadzona, rywalizowała bardzo doświadczona załoga Pawła Fałata. Niestety naszym zawodnikom nie udało się awansować do wyścigów finałowych, gdyż zajęli oni 6. miejsce.

Zmagania finałowe były bardzo emocjonujące i zacięte, a o zwycięstwie decydowały centymetry. W ostatecznym rozrachunku dublet zgarnęły załogi Politechniki Śląskiej Gliwice, a na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa AWF Katowice.
Jeżeli chodzi o klasyfikacji drużynową bezapelacyjnie zwyciężyli studenci z Gliwic, którzy w pokonanym polu zostawili AWF Katowice, a o trzecie miejsce trwała walka do ostatniego biegu. Zwycięsko z tej batalii wyszli zawodnicy Akademii Techniczno-Humanistycznej zostawiając w pokonanym polu Śląski Uniwersytet Medyczny, co zaowocowało trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska w Żeglarstwie.
Skład reprezentacji ATH Bielsko-Biała: Paweł Fałat, Janusz Cyran, Michał Stanisławski, Mateusz Byrski, Adrian Golba, Dawid Procner, Aleksandra Gruszka, Anna Pierlak, Adam Fąferko.


Wyniki indywidualne:
1. Politechnika Śląska Gliwice
2. Politechnika Śląska Gliwice
3. AWF Katowice
4. UE Katowice
5. AWF Katowice
6. ATH Bielsko-Biała
7. UŚ Katowice
8. AWF Katowice
9. Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice
10. Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice
11. ATH Bielsko-Biała
12. Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice
13. ATH Bielsko-Biała
14. UŚ Katowice
15. Politechnika Śląska
16. WSB Dąbrowa Górnicza

Klasyfikacja drużynowa:
1. Politechnika Śląska Gliwice
2. AWF Katowice
3. ATH Bielsko-Biała
4. Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice
5. UE Katowice
6. UŚ Katowice
7. WSB Dąbrowa Górnicza

Michał Stanisławski/AZS ATH-Bielsko-Biała

 

23 maj 2017
Przedstawiciele Fundacji „Dr Clown” w ATH

Dzięki uprzejmości prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. ATH dr. hab. Czesława Ślusarczyka i prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Humanistyczno-Społecznego dr Justynie Wojciechowskiej w murach Akademii odbyła się niekonwencjonalna prelekcja z udziałem przedstawicieli Fundacja „Dr Clown”. Garderoba prowadzących spotkanie nawiązywała do nazwy organizacji, a właściwie ruchu lekarzy-klaunów któremu patronuje jego pomysłodawca amerykański lekarz, społecznik, aktor Patch Adams.

Czytaj dalej >
19 maj 2017
Siatkarze AZS ATH Bielsko-Biała Wicemistrzami Polski do lat 23

W dniach 28-30.04.2017 roku rozegrano finał rozgrywek o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski do lat 23 w Siatkówce Męskiej. Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn U-23 z Warszawy, Szczecina, Radomia i Bielska-Białej odbył się w Legionowie. W sobotę 29 kwietnia rozegrano półfinały w których Bielsko-Biała pokonało po bardzo zaciętym meczu Warszawę 3-2, a Radom bezproblemowo wygrał z Siatkarzami ze Szczecina 3-0.

Czytaj dalej >
18 maj 2017
A-TECH w czołówce zawodów robotycznych

W ostatnią sobotę, 13 maja, nasi Robotycy Paweł Furdygiel i Piotr Mysiak czyli team A-TECH stawili się na Międzynarodowych Zawodach Robotycznych European Robot Challenge w Opolu. We wspaniałym anturażu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego wystawili do konkurencj swoje monstra (i monsterka). 

Czytaj dalej >
17 maj 2017
Koło teatralne zaprasza na spektakl

Studenckie Koło Naukowo-Teatralne "KurtynA" zaprasza na spektakl autorstwa José Watanabe pt. "Antygona". Premiera odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 18 maja, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Czytaj dalej >
11 maj 2017
Wykład Andrzeja Franaszka o Zbigniewie Herbercie

Zapraszam na spotkanie z dr. Andrzejem Franaszkiem, które odbędzie się w czwartek 18 maja br. o godz. 10.30-12.00 w sali L120 w ramach Akademickiego Forum Humanistycznego. Andrzej Franaszek jest znanym krytykiem literackim, wieloletnim redaktorem działu kulturalnego "Tygodnika Powszechnego", członkiem jury literackiej Nagrody Nike.

Czytaj dalej >