Akademia Techniczno-Humanistyczna

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2
centrala telefoniczna:
tel. +48 33 8279349 lub 350
fax: +48 33 8279355
Regon: 072728961
NIP: 547-194-37-84
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Identyfikator:
ATH_Bielsko_Bialakonto bieżące:
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
(skrót handlowy
Bank Pekao S.A.)
02 12404142 11110000 48278261

Inne konta:
Studia Podyplomowe
21 12404142 11110010 54573476
Kursy
66 12404142 11110010 54573636
Konferencje
73 12404142 11110010 54572831

info.ath.bielsko.pl
Portal informacyjny Akademii Techniczno-Humanistycznej
w Bielsku-Białej
redaktor naczelny:
Małgorzata Skrzypek
tel. 33 8279372
mskrzypek@ath.bielsko.pl

Jedyna publiczna akademicka uczelnia na Podbeskidziu

WBMiI - mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka, informatyka
WIMBiŚ - inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, budownictwo, ochrona środowiska, włókiennictwo
WZiT - zarządzanie, transport, socjologia
WHS - filologia polska, filologia słowiańska, filologia angielska, filologia hiszpańska, pedagogika
WNoZ - pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne
Kampus Akademii Techniczno-Humanistycznej mieści się na Błoniach, a więc w rekreacyjnej dzielnicy Bielska-Białej – stolicy Podbeskidzia. Piękne położenie uczelnia dzieli z całym miastem, usytuowanym u podnóża dwóch Beskidów – Małego i Śląskiego. I chyba właśnie z perspektywy kampusu na Błoniach widać to najlepiej. Tuż obok gmachów uczelni biegnie ścieżka, którą w niespełna godzinę można stanąć na szczycie Koziej Górki, obok prowadzą szlaki na Szyndzielnię i Dębowiec. A tylko wąska Brama Wilkowicka z biegnącą rzeką Białką dzieli Akademię od szlaków na Magurkę i Czupel.
Mieszkańcy Bielska-Białej mają więc nie tylko piękne widoki, ale też góry na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wsiąść w jeden z kilku czerwonych autobusów, aby w ciągu kilkunastu minut znaleźć się na beskidzkim szlaku. Na Dębowiec i Szyndzielnię można wjechać kolejką i jeździć na nartach. Na miłośników jednej i dwóch desek czekają również dobrze przygotowane stoki w sąsiednich miejscowościach, przede wszystkim w narciarskiej stolicy Polski – Szczyrku, ale też Wiśle i Ustroniu. Aktywnego wypoczynku można także zażyć nad wodą, jeziorami Międzybrodzkim, Żywieckim, Goczałkowickim, które otaczają Bielsko-Białą.
Miasto wyróżnia także dobra komunikacja, zwłaszcza dojazd do Bielska, czy to pociągiem, czy samochodem. Istniejące drogi szybkiego ruchu łączą miasto z Cieszynem na Zachodzie i centrum Polski na północy, a już wkrótce zakończona zostanie budowa drogi ekspresowej do Żywca. Komunikację miejską zapewnia gęsta sieć transportu autobusowego, do kampusu akademickiego można dojechać m.in. liniami nr 24 i 21.
Obok różnych form turystyki górskiej jest coś, co bielszczanie lubią równie mocno – zakupy. I podobnie, jak w przypadku Beskidów, tak i pod tym względem nie mogą się skarżyć, że nie mają ku temu okazji. Od zwykłych osiedlowych sklepików i supersamów, przez handlową ul. 11 Listopada oraz hipermarkety, po wielkie centra handlowe, gromadzące pod jednym dachem setki butików – w którymkolwiek miejscu Bielska nie staniesz, na pewno będziesz mógł wyjść z rękami pełnymi zakupów.
Życie w Bielsku-Białej to również okazja do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Teatr miejski, kina – także dla bardziej wymagającej publiczności, Bielskie Centrum Kultury z jego koncertami, galerie sztuki – to tylko niektóre propozycje ciekawego spędzenia wolnego czasu. Również liczne kawiarnie, herbaciarnie, puby i kluby stwarzają klimat do spotkań i zabawy w miłym gronie. Warto wskazać zwłaszcza na staromiejski Rynek, odnowiony przed kilku laty, od którego prowadzą trasy wieczornych wypraw ludzi, którzy chcą poczuć ducha miasta.
Bielsko było przez wiele dekad nazywane miastem stu przemysłów ze względu na szczególny klimat do inwestowania i prowadzenia biznesu. W innej skali i w innych warunkach niż przed laty, ale cały czas rozwija się przemysł maszynowy, motoryzacyjny, lotniczy, odzieżowy, prężnie działają firmy branży usługowej. Z miejscowymi zakładami uczelnia współpracuje na wielu polach, tam też znajdują pracę jej absolwenci.
20 luty 2017
Uczelnie w obliczu social media

Koło Naukowe Content 3.0 ma zaszczyt zaprosić na szkolenie, na temat: „Uczelnie w obliczu social media: szanse i zagrożenia”, które odbędzie się 28 lutego (wtorek) w sali L318 o godz. 12.15. Spotkanie poprowadzą Paulina Żmijowska i Paweł Dzierza. Zapraszamy wszystkich pracowników oraz studentów, którym są bliskie sprawy mediów społecznościowych.

Czytaj dalej >
10 luty 2017
Dodatkowa tura rekrutacji na studia II stopnia

Do 13 marca trwa dodatkowa tura rekrutacji na studia rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017 (tj. od lutego 2017 roku). Można zapisać się na studia II stopnia prowadzone na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki (mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, informatyka). Szczegóły

Czytaj dalej >
30 styczeń 2017
Studenci pedagogiki dla "Kulejących Aniołów"

Studenci 3-go roku pedagogiki studiów stacjonarnych Wydziału Humanistyczno-Społecznego w dniu 26 stycznia przekazali Dzieciom – Podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie pomoce do terapii. Kulejące Anioły – jak same siebie nazywają – podziękowały za życzliwość, zaangażowanie oraz materiały plastyczne, które posłużą do wykonania prac wspierających ich rozwój.

Czytaj dalej >
13 styczeń 2017
Nowa edycja studiów podyplomowych Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Trwa nabór na nową edycję studiów podyplomowych Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej prowadzonych na Wydziale Humanistyczno-Społecznym. Studia podyplomowe trwają 3 semestry i obejmują 360 godzin zajęć dydaktycznych.

Czytaj dalej >
09 styczeń 2017
Wykład w ramach zebrania naukowego Oddziału PTMTS

Bielsko-Bialski Oddział Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej serdecznie zaprasza 11 stycznia o godz. 13.30 na zebranie naukowe, w ramach którego wykład "Nowe możliwości w zakresie pomiarów w diagnostyce maszyn i budownictwie" wygłosi mgr inż. Adam Walusza TESTO, Pruszków. 

Czytaj dalej >